2004 MATSUURA PLUS-300PC17 4th Axis CNC Horizontal Machining Center
Model
H. PLUS-300
Stock #
33797
Year
2004
Condition
Not specified
Location
Not specified
Overview
Manufacturer:
MATSUURA
Model:
H. PLUS-300
Year:
Stock #:
Description
Equipped with:
- G-Tech 16iMB CNC Control
- 240 Tool Matrix
- Thru Spindle 1000 SPI
- 15,000RPM Spindle
- 30HP
- Broken Tool Detection
- (17) 300 mm Pallet System
No files or videos to display
Want to request a quote from the owner of this listing?
Similar Listings to - 2004 MATSUURA PLUS-300PC17 4th Axis CNC Horizontal Machining Center
2015 Matsuura H-Plus 400 Horizontal Machining Center with 6-Pallet Pool
MATSUURA
Machining Centers, Horizontal
Machining Centers, Horizontal
Matsuura H-Plus 405 PC 2 with G-Tech 301 Control, 12K RPM, X,Y,Z 25.984", 15.74" Pallets, BT40 Taper, 4axis, 240 ATC, Scales, MMU High Speed, Probe, Fastems 12 Pallet, 30HP, New 2017